Solárium

Vertikálne solárium obsahuje 58ks XL dlhých špeciálnych kolatanových trubíc. Je osadené vibračnooscilačnou plošinou, ktorá slúži počas opaľovania na regeneráciu svalstva, posilnenie svalstva (viď nižšie). Solárium má elypsovitý tvar špeciálne navrhnutý na základe dlhoročných skúseností s rovnomerným opaľovaním vrátane nôh. Obsahuje 4 držiaky, 2 bočné a 2 vrchné pre pohodlné polohovanie. Má dynamické osvetlenie, ktoré mení farby na základe vášho nastavenia a vkusu. Výber vonkajšieho dizajnu je z viac ako 30 variácií prípadne vlastný návrh. Samozrejmosťou sú zabudované reproduktory a centrálne odsávanie s automatickou reguláciou výkonu. Obsahuje dotykové ovládanie Štart/Stop. Ventilácia a digitálny display zobrazujúci čas opaľovania a ovládací panel vibračnej plošiny s displejom. Solárium je osadené vnútornými akrylátovými krytmi s veľmi jednoduchou demontážou pri údržbe a čistení. Je k nemu možné doinštalovať aromaterapiu, prípadne aqua breeze osviežovací systém a inteligentný hudobný balík so subvooferom. Ovládací systém prostredníctvom žetónového automatu alebo klávesnicového recepčného ovládača. Automatizovaný systém vedie prevádzkový denník solária a je možná kontrola obsluhujúceho perzonálu. Takisto upozorňuje na potrebu výmeny UV žiaričov.

Cena:

od 0,5 Eur / min

Vibračnooscilačná plošina pomáha

  • Odstraňuje prebytočný tuk a formuje postavu
  • Zlepšuje stav celulitídy, spevňuje a vyhladzuje pokožku
  • Zmierňuje prejavy osteroporózy a pôsobí ako prevencia
  • Zrýchľuje krvný obeh
  • Detoxikácia tela, rýchlejšie sa vylučujú škodlivé látky
  • Urýchľuje sa metabolizmus
  • Pomáha odstraňovať bolesti bedrových kĺbov, ich polohu a stabilitu
  • Pôsobí na uvoľňovanie svalstva a odstraňovanie únavy

Ako to funguje ?

Vibračná metóda využíva reflex ako prirodzenú reakciu tela na narušenie rovnováhy za účelom zvýšenia stimulácie svalových vlákien. Pracuje na báze prirodzených telesných reflexov, ktoré sú vyvolané vibráciami. Tréning na vibračnej plošine je bezpečný, jednoduchý a veľmi efektívny, kde za 10 minút dosiahnete rovnaké výsledky ako pri bežnom cvičení, ktoré trvá 1 hodinu. Lekárske štúdie preukázali, že uvedeným cvičením je možné pozastaviť rozvoj osteoporózy a urýchliť obnovu poškodených šliach a väzov. Účinne bojuje proti celulitíde a súčasne zlepšuje koordináciu pohybov. Lipolický vibračný prístroj dokáže podporiť spaľovanie telesného tuku najmä v oblasti sedacích svalov, stehien a brucha. Okrem toho, že si vypracujete peknú postavu, je táto terapia i zdraviu prospešná.

Kolagénová terapia

Tajomstvo svižného vzhľadu je ukryté v dokonalom vytvorení kolagénu. Najlepšie takého, ktorý si vytvorí vaše telo samo. Pre tieto účely bola vyvinutá nová metóda využívajúca technológiu svetelného žiarenia 633 nm. Technológiu objavili vedci z NASA a používa sa na urýchlenie liečenia rán a regeneráciu pokožky pri kozmických letoch. Princíp spočíva v tom, že špeciálne žiariče stimulujú organismus k tvorbe vlastného kolagenu. To umožnuje mnohonásobne zlepšiť jeho účinnosť aj v hlbokých vrstvách pokožky.

Čo je KOLAGÉN ? Kolagén je väzivový glykoprotein, je hlavnou súčasťou tkanivového pojiva. Dodává pokožke pevnosť a elasticitu. Pri postupnom starnutí se rozpustný kolagén mení na nerozpustný. Kolagén degeneruje a jeho schopnost viazať vodu prudko klesá. Slovo kolagén pochádza z gréckeho jazyka: cola - lepidlo a genno - rodiť. "Lepidlorodný" - táto definícia charakterizuje v plnej miere funkciu kolagénu. Je to bielkovina, ktorá "lepí", "spája" bunkové prvky, formuje z nich tkanivá i orgány. Vyskytuje sa vo všetkých orgánoch, slúži ako látka spájajúca bunky. Kolagénové vlákna sú vybudované prvky orgánov a tvoria komplikovanú štruktúru blán orgánov, takých ako sú napr.: pohrudnica, pobrušnica, osrdcovník, ako aj takých orgánov ako sú: srdce, obličky, pľúca, pečeň, cievky, kostí, oči a samozrejme koža. Kolagén je najdôležitejšou bielkovinou v organizme, pretože tvorí 30 % celkovej hmoty ľudských bielkovín a 70% hmoty bielkovín kože. U žien po 25 rokoch veku sa tvorba kolagénu začne znižovat a vo vyššom veku se postupne zastaví. Tým Váš organizmus stráca schopnosť regenerácie prirodzeného kolagénu. Vznikajú vrásky, celulitída, suchá pokožka, strácanie lesku nechtov a vlasov, začína sa neodvratný proces starnutia. Môžete ho ale spomaliť, zadržať a dokonca odvrátiť!

Účinky kolagénu

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

1PRE KOHO JE KOLAGÉN URČENÝ ?
Kolagén je určený pre každý druh pokožky, vrátane veľmi citlivej pleti. Kolagen sa zvlášť doporučuje pre prirodzene zostarnutú alebo predčasne zničenú pokožku. Je tiež vysoko účinný v odstraňovaní a prevencii kožných problémov, ako sú celulitída, akné, jazvy, strie, vredy, ekzémy, nadmerne suchá koža, znamienka, starecké škvrny, rozšírené vlásočnice. V prípade poškodenia pokožky urýchľuje jej hojenie (pooperačné rany), odstraňuje zmeny pokožky spôsobenej alergiou.
2NESPÔSOBUJE ALERGIU ?
Tradičná ochrana pokožky pomocou bežných kozmetických prípravkov je samozrejme dôležitá. Tieto prípravky však pôsobia iba na vonkajšiu vrstvu pokožky a častokrát vyvolávajú nežiadúce alergické reakcie. Nemôžu preniknúť do najhlbších vrstiev a tak kožu účinne regenerovať. Preto, aby došlo k účinnej regenerácii, je nutné zasiahnuť práve jej spodné vrstvy. Sú vyvinuté špeciálne prípravky, ktoré dosiahnu aj do spodnejších vrstiev. Avšak najvhodnejšie je keď si telo vytvorí kolagén samo. Využíváním prístrojov v kozmetickej praxi sa kolagén dostane do hlbších vrstiev pokožky a tým sa zvyšuje jeho účinok.